Yli 16-vuotiaiden kilpasarjassa kilpaileva Kaste-joukkue aluemestaruuskilpailuissa 2.4. Leppävirralla.

Vasamattaria viikonloppuna kilpailuissa

Vaasan Vasamattarista osallistui kolmen alueen yhteisiin aluemestaruuskilpailuihin 5 joukkuetta. 10-12-tyttösarjassa kilpailleet Delestra Z (kat. 6) ja Dirius (kat. 7) sijoittuivat 29 joukkueen joukosta sijoille 5. ja 9.

12-14-vuotiaiden kilpasarjassa Adelina sijoittui kategoriaan 5, ollen sarjassaan 10.

14-16-vuotiaiden kilpasarjassa Lidia Y saavutti yhteispisteet 12,667 ollen sarjassaan 5. Yli 16-vuotiaiden kilpasarjaan osallistunut kaste saavutti yhteispisteet 11,90, joukkueen suoritusvuoro oli myöhään illalla, joka rokotti ainakin tasapainoja.

Sunnuntaina oli vuorossa Maajoukkuekarsinta, johon osallistui puolestaan Lidia Z –joukkue, 14-16-vuotiaiden SM-sarjaan. Joukkue teki vahvan suorituksen saaden yhteispisteet 13.25.

Kuvia viikonlopun kisoista, olkaapa hyvät!

IMG_7290

IMG_7298

IMG_7356

IMG_7388

IMG_6634

IMG_6641

IMG_6652

IMG_6835

IMG_6950

IMG_7003

IMG_7017

IMG_7033

Yli 16-vuotiaiden kilpasarjassa kilpaileva Kaste-joukkue aluemestaruuskilpailuissa 2.4. Leppävirralla.
Yli 16-vuotiaiden kilpasarjassa kilpaileva Kaste-joukkue aluemestaruuskilpailuissa 2.4. Leppävirralla.
Lidia Z, sunnutaina 3.4.2016 Maajoukkueen karsintakilpailuissa Jyväksylässä.
Lidia Z, sunnuntaina 3.4.2016 Maajoukkueen karsintakilpailuissa Jyväksylässä.
Lidia Y aluemestaruuskilpailuissa 2.4.2016
Lidia Y aluemestaruuskilpailuissa 2.4.2016

Tuloksia
10-12-vuotiaiden tyttösarja

Cyrene JNV III
Felis Vaasatytöt V
Lauha SNV V
Titanium ONV V
Alinat X KRV VI
Delestra Z VaVa VI
Jasmiinit Elea KeTU VI
Cirrus JNV VII
Dirius VaVa VII
Gnistra JKG VII
Alinat Y KRV VIII
Alppiinat SVO VIII
Citius JNV VIII
Jasmiinit Kidea Kellon TU VIII
Saaga C KNV VIII
Solina HaHe VIII
Villivadelmat X ONV VIII
Anelmat KRV IX
Anelmat Junior KRV IX
Celer JNV IX
Estelle M NJJ IX
Estelle V NJJ IX
Eweliah LGF X
Jasmiinit Vidia KeTU X
Melinat HaHe X
Nano X
Rubin GGF X
Saaga S KNV X
Villivadelmat Y ONV X

12-14 Kilpasarja
1 Louna SNV I 17.700
2 Doria HaHe I 17.300
3 Liliac SVO II 16.200
4 Team Stilla HaHe II15.500
4 Titania ONV II 15.500
Valeria ONV III
Elise NJJ IV
Neelia K Vaasatytöt IV
Vanilea ONV IV
Adelina VaVa V
Ariella X KRV V
Kilpa Illusion jr´TVS Illusion V
Xafir KeI VI
Anemona JKG VII
Ariella Y KRV VII
Rosa Kellon TU VII
Aurelia JKG VIII
Rosella JoenVoLi IX


14-16 Kilpasarja

1 Minesia SVO 16.633
2 Mintut NJJ 15.617
3 Auria JNV 14.600
4 Liljat Kellon TU 13.783
5 Lidia Y VaVa 12.667
6 Glimma JKG 10.917
7 Mirellia KRV 9.867

Tulokset kokonaisuudessaan täällä.

Related posts