Kevätnäytös sunnuntaina 11.5. klo 15 Variskalla

Vaasan Vasamattarien kevätnäytös järjestetään sunnuntaina 11.5. klo 15-16.30 Variskalla. Luvassa on upea nytös, jossa seuran jumpparit, liikkujat ja voimistelijat pääsevät näyttämään ohjelmiaan.
Liput ovelta
Aikuiset 6€
Lapset 3€
Perhelippu 15€

Väliajalla kahvio ja arpajaiset.

Ohjaajien ja jumppareiden vapaaehtoiset muistamiset näytöksen loputtua. Seura palkitsee ohjaajat ja vuoden ahkerat jumpparit väliajan jälkeen.
Tervetuloa seuraamaan liikuttavaa näytöstä!

Luvassa 23 upeaa ohjelmanumeroa:

1. Lidiat (X, Y ja Z); “Juhannustanssit”
Koreografia; ryhmä itse

2. JV Dellaria 5-6v; ”Magdalena”
Ohjaajat: Jaana Hyrkäs, Iina Helminen, Tiina Hartman, Anniina Kangasluoma

3. Merenkurkun Kirppujumppa 4-5v; Smurffit
Ohjaajat: Juulia Vesterlund, Lotta Andersson

4. JV Olesia 6-7v; ”Mollamaijat”
Ohjaajat: Marja Berg, Sanna Pihlaja-aho, Lotta Saarenpää

5. JV Dirius 7-8v
Ohjaajat: Anna-Liisa Kupiainen, Jenna Hakala

6. Länsimetsän Kirppujumppa 4-6v; ”Murinaa ja lällätystä”
Ohjaajat: Anna Heinola, Elina Kortet

7. JV Delestra X 8-10v
Ohjaajat: Anna-Liisa Kupiainen, Eliisa Eloranta, Jenna Hakala

8. JV Adelina Y 10-12v, ”Egypti”
Ohjaajat: Mirjam Santanen, Suvi-Tuuli Sarlin, Tarja Helminen

9. Dancemix 7-10v; ”Wakawaka”
Ohjaaja: Satu Saarelma

10. JV Adelina X 10-12v; ”Egypti”
Ohjaajat: MIrjam Santanen, Suvi-Tuuli Sarlin, Tarja Helminen

11. Showtanssi Complement 18+
Ohjaaja: Hanna Paavola

12. Showtanssi La Donna 31+; ”Lumikuningatar”
Ohjaaja: Tarja Reini

VÄLIAIKA

13. Gladiaattorit 6-8v pojat, Kielikylpy; ”Piraatit”
Ohjaajat: Andy Lundström, Niclas Wiitala

14. JV Adelina Z 10-12v; ”Viulunkielet”
Ohjaajat; Mirjam Santanen, Suvi-Tuuli Sarlin

15. Show-tanssi 7-9v; ”Perhoset”
Ohjaaja; Elli Cascarino

16. JV Delestra Z, 8-10v; ”Karnevaalisamba”
Ohjaajat: Sanna Lundström, Jaana Hyrkäs, Anna-Liisa Kupiainen, Eliisa Eloranta

17. JV Lidia Y 12-14v, kilpa; ”The Fire”
Ohjaajat: Fanni Katajamäki, Aino Aurala, Sanna Lundström

18. Tanssin iloa 65+
Ohjaaja: Toini Koskinen

19. JV Lidia X 12-14v, kilpa; ”Vankikarkurit”
Ohjaajat: Mirjam Santanen, Sanna Lundström

20. Showtanssi 10-13v; ”Soturit”
Ohjaajat: Milja Seppo, Juulia Vesterlund

21. JV Kaste yli 15v; ”Gravity”
Ohjaajat: Sanna Lundström, Jaana Hyrkäs

22. Adelinat ( X, Y & Z); ”Kivikausi”
KUKA ON TEHNYT OHJELMAN?

23. JV Lidia Z 12-14v, mestaruus; ”Linnut”
Ohjaajat: Sanna Lundström, Jaana Hyrkäs, Aino Aurala

Lisää samasta aiheesta